Ještě neznáte menstruační kalíšek FemmyCycle? Tak to je nejvyšší čas zjistit, v čem je jiný než ostatní

Menstruační kalíšky objevuje stále více žen. Ale pořídit si svůj první může chvíli trvat, když máte tolik otázek a na výběr je z tolika možností… Některé obavy snadno smaže FemmyCycle. Seznamte se!

femmycycle-woman-570883_1280

Že je FemmyCycle tak trochu jiný kalíšek, si všimnete už na první pohled.  

Na rozdíl od ostatních kalíšků nemá tvar pohárku, ale spíš jakési bambulky. Výsledkem je, že v těle drží právě svou širší spodní částí. Není tedy nutné ho 100% správně nasadit na čípek. Díky tomu, a také proto, že v pochvě se nerozvine celý jako běžný kalíšek, ale přizpůsobí se právě vašemu vnitřnímu tvaru, neprotéká ani ženám, které mají s ostatními kalíšky problémy.

Sedm důležitých otázek o kalíšku FemmyCycle

Nedojde k vylití krve při vyndávání kalíšku?

Při používání menstruačního kalíšku se jak se svou vnitřní anatomií, tak i s menstruační krví seznámíte dost zblízka. Jestli vám krev samotná nevadí, ale máte obavu, že budete mít při každé výměně zacákanou koupelnu, FemmyCycle je řešením.

Má totiž speciální záklopku, díky níž krev zůstane i při náhodném obrácení uvnitř. Pak prstem nebo např. vatovou tyčinkou víčko otevřete a obsah čistě vylijete.

FemmyCycle_image__1-1

Ochrana se hodí i proti případnému pootočení kalíšku v noci.

Mám nízký čípek, můžu mít kalíšek?

Ano, tento byl vyroben právě pro vás. Velikost M je nižší, speciálně pro ženy, které mají čípek níž, než 5 cm od poševního vchodu (zjistíte to snadno zavedením prstu až k čípku a pak změříte vzdálenost na prstu).

Jak poznáte čípek? Jako byste si sáhla na špičku nosu. Ženy po porodu ho mohou mít malinko otevřený.

Vejde se do mě?

FemmyCycle vypadá velký, ale je hodně měkký a skutečně se přizpůsobí tělu. Vkládá se jako ostatní kalíšky složený do tvaru C nebo tulipánu.

femmycycle-collage

Některé uživatelky uvádějí, že vkládání je pocitově v pohodě, ale trochu nepříjemně cítí vytahování.

Kalíšek je z extra měkkého a tenkého materiálu, i citlivé recenzentky se shodují, že o něm v těle ani nevědí.

A co to velké očko?

Očko je velmi měkké a ohebné, na rozdíl od běžné stopky není cítit. Nedoporučuje se stříhat, jinak se připravíte o jednu skvělou vlastnost FemmyCycle, a to snadné vytažení jedním prstem. A pak, střihem by na hladkém kalíšku vznikla ostrá hrana.

Mám opravdu silnou menstruaci, bude to pro mě?

Ano. Objem se liší podle velikosti: u nejmenšího S je to 9-10 ml, M pobere 11-15 ml a L až 25 ml tekutiny. Hodí se tedy obzvlášť pro ženy se silnou menstruací.

femmycycle-poppy-field-507422_1280

Nebude hned zabarvený?

Materiál něco vydrží, ale pokud byste přece jen viděla změny, vložte ho do vody s citrónem nebo bílým octem (v poměru 1:1). Poté je třeba kalíšek důkladně opláchnout.

Skutečně ho musím po roce vyhodit?

Je to doporučení, z důvodu jemného materiálu, ale při správné péči vydrží klidně i dva roky.

femmycycle_velikosti_1

Zkrátka, FemmyCycle je velmi uživatelsky příjemný a eliminuje některé obavy, kvůli kterým jste se možná ke koupi menstruačního kalíšku ještě neodhodlala. Tak teď už do toho můžete skočit rovnýma nohama.

 

Zdroj fotografií: Pixabay.com a Femmycycle.com