Kdo jsme

janau

Mgr. Jana Musialková Muroňová

Propagátorka nehormonální antikoncepce a uživatelka pesaru a menstruačního kalíšku. Je členkou Evropské společnosti pro antikoncepci a reprodukční zdraví (ESC). 

„V 19 letech jsem začala užívat hormonální prášky. Z počátku bylo vše v pořádku, ale časem se začaly objevovat zdravotní problémy. Postupně jsem přicházela na to, že by časté migrény, vaginální mykózy a ztráta libida mohly souviset právě s užíváním hormonální antikoncepce. Rozhodla jsem se, že ji po sedmi letech vysadím a začala jsem hledat nějakou nehormonální antikoncepci. Pak jsem objevila prostřednictvím internetu pesar FemCap. V té době se v České Republice pesar nedal sehnat a tak jsem požádala kamarádku, aby mi jej dovezla z Německa, kde se běžně prodával. S používáním pesaru jsem byla spokojená a zdravotní obtíže ustaly. Napadlo mě, že by se v České republice našlo více žen, které by uvítaly, kdyby tento druh nehormonální antikoncepce mohly používat. Začala jsem tedy k nám pesary dovážet a distribuovat. Pesar používám už osmým rokem, jsem spokojená a můj partner také.“

 

MisaTo

MUDr. Michaela Tomanová (Gynekologické poradenství)

Gynekoložka, vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Před mateřskou pracovala na porodnicko-gynekologické klinice ve Fakultní Nemocnici v Ostravě Porubě a nyní pracuje na částečný úvazek v gynekologickém centru Gynet v Ostravě. Na serveru Pesar.cz vede šestým rokem gynekologickou poradnu a odpovídá na dotazy spojené s nehormonální antikoncepcí a používáním pesarů.

„Věřím tomu, že pesar představuje nový moderní přístup ve volbě antikoncepce. Žijeme v době, kdy se stále více hovoří o nepříznivém vlivu hormonální antikoncepce, proto otázku vhodné a spolehlivé ochrany řeší mnoho párů. Dnešní ženy nenechávají všechno jen na mužích a chtějí mít šanci vybrat si produkt, který bude vyhovovat jejich potřebám.“

 

 

TÉMA: NEHORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE V POŘADU SAMA DOMA

 

Podívejte se na záznam televizního pořadu Sama Doma na ČT1.
MUDr. Michaela Tomanová a Jana Musialková odpovídají na dotazy týkající se antikoncepčních pesarů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení