O pesarech

Antikoncepční pesary patří mezi bariérovou antikoncepci. Využívají mechanické překážky (bariéry), která brání kontaktu spermií s vajíčkem, a tím oplodnění. Jedná se o metodu nehormonální antikoncepce.

Často se mluví o tom, že antikoncepční jsou zastaralou a nespolehlivou metodou. Pravdou je, že bariérový princip pesaru jako antikoncepce je starý, ale rozhodně ne zastaralý. Tato metoda je opravdu stovky let stará a používaly ji už například ženy ve starověkém Egyptě. Je to metoda prověřená časem a proto je dobré si ji připomínat.

Novodobé pesary se vyznačují kvalitními nealergickými materiály a vysokou spolehlivostí.

Existují dva základní typy pesarů. Prvním typem je vaginální nebo-li poševní pesar - Caya Diafragma, která má pouze jednu velikost. Druhým typem je cervikální pesar - FemCap vyráběný ve třech různých velikostech.

 JC7B8712b

 

Tohle by o pesarech měla vědět každá žena

V současné době zažívají nové moderní pesary stále větší oblibu u žen. Jejich velkou výhodu je totiž to, že nemají žádné vedlejší účinky na zdraví ženy. Důležité je naučit se je správně používat a pak mají vysokou antikoncepční ochranu.

Používají se společně v kombinaci s antikoncepčními gely, který jejich účinnost ještě zvyšují.

Jsou opakovatelně použitelnou pomůckou po dobu až 2 let. Mají tedy i výhody ekonomické a ekologické.

 JC7B8696b

 

Proč miluji svůj pesar? Jana Musialková Muroňová

O pesar jsem se začala zajímat již před několika lety. Tehdy jsem byla v situaci, kdy jsem vysadila hormonální antikoncepci, která mi způsobila mnoho zdravotních obtíží a hledala jsem nějakou jinou ochranu proti početí. Pesar mi přišel jako ideální volba. V té době jsem také začala používat menstruační kalíšek. Manipulace s pesarem mi připadala podobná a tím pádem i jednoduchá. Pesar používám již osmým rokem a můj partner i já jsme spokojení. Nedávno jsem se také naučila používat STM (symptotermální metodu) a proto pesar používám jen v plodných dnech. Myslím si, že je velice důležité, aby se na společné ochraně podíleli oba partneři, a proto nezavrhuji ani používání prezervativu. Takto se oba partneři na společné ochraně podílejí každý svým dílem. Jednou může použít žena pesar, po druhé zase muž prezervativ. K užívání hormonální antikoncepce bych se již nikdy nevrátila. Doporučuji všem ženám, aby dobře zvážily jednotlivé plusy a mínusy při výběru vhodné antikoncepční metody.

Můj celý příběh najdete zde: Můj život bez hormonální antikoncepce – příběh Jany Musialkové Muroňové

jana-musialkova-muronova

 

 

 

 

Jaký pesar vybrat

Caya Diafragma, Singa Diafragma nebo FemCap Pesar? V přehledné tabulce rychle zjistíte nejvý...

Názory gynekologů

V době, kdy pozorujeme určitý odklon od hormonální antikoncepce, představuje pesar velmi dobrou alte...

Kontaktní lékaři

Zde naleznete seznam lékařů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Tito gynekologové mají s ...

Spřízněné lékárny

Od roku 2017 lze antikoncepční pesary a gely zakoupit ve vybraných lékárnách po celé ČR.  ...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení