O pesarech

Antikoncepční pesary patří mezi bariérovou antikoncepci. Využívají mechanické překážky (bariéry), která brání kontaktu spermií s vajíčkem, a tím oplodnění. Jedná se o metodu nehormonální antikoncepce.

Často se mluví o tom, že antikoncepční jsou zastaralou a nespolehlivou metodou. Pravdou je, že bariérový princip pesaru jako antikoncepce je starý, ale rozhodně ne zastaralý. Tato metoda je opravdu stovky let stará a používaly ji už například ženy ve starověkém Egyptě. Je to metoda prověřená časem a proto je dobré si ji připomínat.

Novodobé pesary se vyznačují kvalitními nealergickými materiály a vysokou spolehlivostí.

Existují dva základní typy pesarů. Prvním typem je vaginální nebo-li poševní pesar - Caya Diafragma, která má pouze jednu velikost. Druhým typem je cervikální pesar - FemCap vyráběný ve třech různých velikostech.

 JC7B8712b

 

Tohle by o pesarech měla vědět každá žena

V současné době zažívají nové moderní pesary stále větší oblibu u žen. Jejich velkou výhodu je totiž to, že nemají žádné vedlejší účinky na zdraví ženy. Důležité je naučit se je správně používat a pak mají vysokou antikoncepční ochranu.

Používají se společně v kombinaci s přírodními gely, který jejich účinnost ještě zvyšují.

Jsou opakovatelně použitelnou pomůckou po dobu až 2 let. Mají tedy i výhody ekonomické a ekologické.

 JC7B8696b

 

Proč miluji svůj pesar? Jana Musialková Muroňová

O pesar jsem se začala zajímat již před několika lety. Tehdy jsem byla v situaci, kdy jsem vysadila hormonální antikoncepci, která mi způsobila mnoho zdravotních obtíží a hledala jsem nějakou jinou ochranu proti početí. Pesar mi přišel jako ideální volba. V té době jsem také začala používat menstruační kalíšek. Manipulace s pesarem mi připadala podobná a tím pádem i jednoduchá. Pesar používám již osmým rokem a můj partner i já jsme spokojení. Nedávno jsem se také naučila používat STM (symptotermální metodu) a proto pesar používám jen v plodných dnech. Myslím si, že je velice důležité, aby se na společné ochraně podíleli oba partneři, a proto nezavrhuji ani používání prezervativu. Takto se oba partneři na společné ochraně podílejí každý svým dílem. Jednou může použít žena pesar, po druhé zase muž prezervativ. K užívání hormonální antikoncepce bych se již nikdy nevrátila. Doporučuji všem ženám, aby dobře zvážily jednotlivé plusy a mínusy při výběru vhodné antikoncepční metody.

Můj celý příběh najdete zde: Můj život bez hormonální antikoncepce – příběh Jany Musialkové Muroňové

jana-musialkova-muronova

 

 

 

 

Jaký pesar vybrat

Caya Diafragma, Singa Diafragma nebo FemCap Pesar? V přehledné tabulce rychle zjistíte nejvýzn...

Názory gynekologů

V době, kdy pozorujeme určitý odklon od hormonální antikoncepce, představuje pesar velmi dobrou alte...

Spolupracujeme s gynekology

Zde naleznete seznam lékařů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Tito gynekologové mají s an...

Spřízněné lékárny

Od roku 2017 lze antikoncepční pesary a gely zakoupit ve vybraných lékárnách po celé ČR.  ...