Vagiwell dilatátory - Set Small

2 290 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Ergonomické vaginální dilatátory Vagiwell Set Small jsou určeny pro každou ženu trpící problémy se stažením poševního svalstva. Vhodné jsou jako podpůrná léčba po epiziotomii nebo po natržení hráze. Tyto pomůcky postupně uvolňují poševní svaly a zvětšují příliš úzkou pochvu, a tím odstraňují nepříjemné pocity a bolesti při pohlavním styku, gynekologickém vyšetření či zavádění tamponu. Vaginální dilatátory vám pomohou vrátit zpět pocit pohodlí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vaginální dilatátory Vagiwell Set Small se skládají z 3 kusů (velikost 1-3) silikonových, na dotek velmi měkkých a pružných dilatátorů různých velikostí a barev. Vyvinuty jsou tak, aby si každá žena mohla sama a nenásilně protahovat vaginální svalstvo.

Proč si zvolit vaginální dilatátor Vagiwell Set Small?
- Měkký materiál z lékařského silikonu
- Ergonomický a anatomický tvar
- Velikosti 1-3
- Odlišná pastelová barva pro každou velikost
- Snadné uchopení díky speciální prohlubni

Jak se vaginální dilatátor Vagiwell Set Small používá?
Dilatátor nejmenší velikosti se snadno uchopí a opatrně, s mírným tlakem zasune v uvolněné poloze, nejlépe vleže na zádech s pokrčenými koleny, do pochvy, kde se nechá několik minut bez jakéhokoli pohybu vložený. Pokud lze nejmenší velikost bez problému zasunout, měla by být použitá větší velikost, a tak postupovat dále, aby docházelo k požadovanému efektu postupného protahování.
Při výměně menšího dilatátoru za větší zaveďte nejprve poslední použitý dilatátor a nechte jej v pochvě několik minut. Necítíte-li žádný tlak či jiné nepříjemné pocity, můžete pokračovat s dalším, větším dilatátorem. Stejným způsobem v rámci cvičení pokračujte i s ostatními velikostmi. Pokud zavedení největšího dilatátoru probíhá bez bolesti, můžete zvážit pohlavní styk.

Cvičení
Aniž byste vytáhli dilatátor z pochvy ven, pohybujte jím tam a zpět přibližně 5x. Poté proveďte lehký rotační pohyb, 5x doprava a 5x doleva. Tyto pohyby umožní, aby se poševní svaly a okolní tkáně roztahovaly. Chcete-li dokončit dilatační cvičení, dilatátor Vagiwell s citem vytáhněte a dopřejte si ještě několik minut relaxace.
Aplikace vysoce kvalitních vaginálních dilatátorů by neměla být v žádném případě bolestivá. Pakliže bolest cítíte, nejspíše byl vyvinut přílišný tlak. Cvičení je vhodné opakovat v prvotní fázi 2x denně (ráno a večer) po dobu 6 týdnů, neurčí-li ošetřující lékař jinak. Následně cvičte ve frekvenci 3x týdně po dobu 6 měsíců. Nakonec pokračujte ve cvičení jednou týdně tak dlouho, jak budete chtít či potřebovat.

Vagiwell dilatátory jsou vhodné pro použití stimulace svalstva vaginy v těchto situacích:
• vaginismus (stažení poševního svalstva)
• bolest při gynekologických vyšetřeních
• bolest při vkládání tampónů nebo menstruačního kalíšku
• bolest při pohlavním styku v důsledku příliš úzké vagíny
• po porodu a nástřihu hráze (oblast mezi pochvou a konečníkem)
• po operacích a zjizvení tkáně
• při endometrióze
• během nebo po radioterapii a chemoterapii
• k prevenci vaginálního zúžení po vaginoplastice/neovaginoplastice (např. operaci změny pohlaví)

Čištění a dezinfekce: Před prvním použitím omyjte vaginální dilatátory teplou vodou a antibakteriálním mýdlem. Důkladně je osušte. V případě infekce lze vaginální dilatátory Vagiwell nechat 10 minut ponořené ve vroucí vodě. Dezinfekci lze provádět běžně dostupnými dezinfekčními prostředky.

TIP: Pro maximálně komfortní vkládání dilatátoru doporučujeme vstup do pochvy a jeho konec zvlhčit lubrikantem na vodní bázi.

     
Velikost Barva PrůměrA/B DélkaC
1 Modrý
12/14 mm 122 mm
2 Mátový 16/18 mm
135 mm
3 Fialový 20/22 mm
150 mm

 

Obsah balení:
- 3 kusů vaginálních dilatátorů
- lubrikační gel
- bavlněná toaletní taštička

Více informací o vaginálních dilatátorech se dozvíte v článku: Vaginální dilatátory vám pomohou s léčbou vaginismu a dyspareunie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.