Caya Diafragma

Caya Diafragma je nově vyvinutá metoda bariérové antikoncepce. Na český trh byla uvedena na začátku roku 2014. Vyrábí se pouze v jedné velikosti, je anatomicky a ergonomicky tvarovaná a tak vyhovuje většině žen.

Caya diafragma, neboli také vaginální pesar je nová nehormonální antikoncepce pro ženy, které chtějí být chráněny přirozeně a bezpečně.
Mnoho žen si přeje přirozenou a bezpečnou antikoncepci - bez hormonů!

S novým pesarem Caya je žena chráněna tehdy, kdy to potřebuje. Caya se zavádí do pochvy podobně jednoduše jako tampon. Pokrývá celý čípek a je vložena mezi zadní část poševní klenby a výklenek stydké kosti. Při a po sexuálním styku zabraňuje Caya vniknutí spermií do dělohy. Po pohlavním styku musí zůstat diafragma Caya nejméně 6 hodin v pochvě, ne však déle než 24 hodin.

Antikoncepční ochrana pesaru Caya odpovídá účinnosti pánského kondomu. V kombinaci s Caya gelem (spermicidem) se antikoncepční účinnost zvyšuje.

Bezpečnost, snadné používání a vysoký komfort byly prokázány v mnoha klinických studiích v USA.

 

Caya Diafragma - popis

 caya

Silikonová membrána: Mimořádně tenký pesar, který zcela zakrývá ústí děložního čípku. Při pohlavním styku ho vůbec není necítit.

Rám: Pružný, dodává pesaru flexibilitu a usnadňuje jeho zavedení do pochvy. Lem přidržuje pesar na místě a zajišťuje, aby byl správně umístěn.

Úchytky: Pomáhají při zavedení do pochvy. Pesar se dá v těchto místech snadno složit.

Prohlubeň na uchycení: Usnadňuje vyjímání pesaru z pochvy.

 

Caya diafragma je vhodná zejména pro ženy::

- které chtějí nebo musí být chráněny nehormonální antikoncepcí (např. při zvýšeném riziku trombózy)
- které nechtějí nebo nesmí používat nitroděložní tělísko
- v době kojení
- které chtějí být chráněny, jen při pohlavním styku
- po porodu / mezi dvěma těhotenství
- které mají alergii na latex z něhož jsou vyráběny kondomy
- v kombinaci s přirozenými metodami plánování rodičovství (např. symtotermálna metoda)

 

Výhody Caya diafragmy::

- nehormonální - žádné vedlejší účinky
- jedna velikost – anatomický tvar se hodí většině žen
- opakovatelně použitelná – po dobu 2 let (ekologická a ekonomická)

 

Jak se používá Caya?

 caya_function

- Vkládá se do pochvy jako tampon
- Vkládá se mezi zadní poševní klenbu a prostor před stydkou kostí.
- Zcela zakrývá děložní čípek.
- Působí jako mechanická bariéra, která zabraňuje spermiím proniknout přes ústí děložního čípku.
- Caya by měla být používána se antikoncepčním Caya Diafragma Gelem.

 

Důležité upozornění::

- Caya diafragma nechrání před pohlavně přenosnými chorobami.
- Caya diafragma se doporučuje používat v kombinaci s antikoncepčním Caya diafragma gelem.

 

Caya video

 

 

Nejčastější dotazy

Žádná antikoncepční metoda nezaručuje 100% bezpečnost před nechtěným otěhotněním. Pesar Caya je stejně bezpečný, jako běžný pesar. Čím častěji budete Cayu používat, tím budete spokojenější s používáním této antikoncepční metody a tím větší bezpečnost vám tato metoda poskytne.
Použijte nejdelší prst (obvykle prostředníček) pro ověření správné polohy pesaru. Zkontrolujte, zda membrána zakrývá děložní čípek a zda je úchyt pro vyjmutí umístěna správně za vaší stydkou kostí. Pokud ano, jste dostatečně chráněna.
Caya diafragmu byste neměla používat déle než 2 roky.
Spermie již po této době nejsou aktivní. Těchto šest hodin je potřebných pro vaši bezpečnost a pro zabránění nechtěnému otěhotnění.
Ponechání Caya diafragmy déle než 24 hodin bez přerušení může podpořit růst bakterií uvnitř vagíny. Tyto bakterie mohou vést k syndromu toxického šoku.
Vyjměte Cayu a navštivte svého lékaře, aby vás prohlédl.
Ano, váš pesar zůstane na místě, ale vy si budete muset zavést další antikoncepční gel pomocí aplikátoru.
Ano, Cayu lze používat během menstruace.
V případě vaginální infekce navštivte svého lékaře, aby vám předepsal vhodnou léčbu. Během léčby pesar nepožívejte. Po dokončení léčby byste měli pesar důkladně vysterilizovat. Nejlépe však zakoupit nový, aby byla zaručena vaše bezpečnost a infekce znovu nevrátila.
Je to velmi nepravděpodobné. V ojedinělých případech však váš partner může cítit lem pesaru.
Ne, Caya nemá vůbec žádný vliv na vaše libido, protože neobsahuje žádné hormony.
Nejprve zkontrolujte správnou polohu Caya diafragma pomocí prstu. Pokud vám Caya i nadále způsobuje bolest, navštivte svého lékaře.
Jediná věc, kterou bude potřeba změnit, je zvyknout si používat pesar vždy v případě potřeby - během pohlavního styku. Čím častěji se Caya používá, tím jistější budete při manipulaci s ním.
Je to téměř vyloučeno. Pokud si však všimnete, že je Caya nějak poškozená po pohlavním styku, okamžitě navštivte svého lékaře (do 3 dní), abyste si promluvili o možnosti použití nouzové antikoncepce (pilulka "po pohlavním styku").
Jeho pravidelné používání a používání antikoncepčního gelu (např. Caya Diafragma Gel) jsou důležitými opatřeními k zajištění bezpečnosti. Kromě toho je pesar potřeba vkládat vždy před pohlavním stykem a ne během něj.
Přidejte ještě trochu antikoncepčního gelu a znovu vložte pesar Cayado vagíny. Pokud pesar vyklouzne ven po tom, když do vás partner ejakuloval nebo pokud se necítíte bezpečně, navštivte lékaře a promluvte si o tom, zda nebude nutné užít pilulku "po pohlavním styku".