Druhy pesarů a gelů

Existují dva základní typy antikoncepčních pesarů. Prvním typem je vaginální nebo-li poševní diafragma, zde řadíme Caya Diafragmu vyráběnou pouze v jedné universální velikosti a Singa Diafragmu vyráběné v sedmi různých velikostech. Druhým typem je cervikální pesar do kterého řadíme FemCap vyráběný ve třech různých velikostech.

V přehledné tabulce rychle zjistíte nejvýznamnější odlišnosti jednotlivých pesarů. Zvolte si pesar, který se vám bude zdát pro vaše potřeby nejvhodnější. Svou volbu můžete dále konzultovat se svým gynekologem, případně se může poradit s některým s lékařů, se kterými spolupracujeme (Kontaktní lékaři)

Název Caya diafragma FemCap pesar Singa diafragma
Druh pesaru Vaginální (poševní) Cervikální Vaginální (poševní)
Materiál Lékařský silikon Lékařský silikon Lékařský silikon
Velikosti 1 3 7
Antikoncepční spolehlivost s gelem až 96% až 98% až 96%
Zavádění a vyjímání Velmi snadné Obtížné (je nutný trénink) Velmi snadné
Maximální doba zavedení 24 hodin 48 hodin 24 hodin
Použití při zakloněné děloze Ne Ano Ne
Použití při menstruaci Ano Ne Ano
Země výroby Německo USA Německo
       

 

caya_diafragmaCaya Diafragma je vaginální membrána, která byly uvedena na český trh v roce 2014. Má oválný tvar a vyrábí se z lékařského silikonu v jedné universální velikosti, která se hodí většině žen. Její zavádění je poměrně jednoduché, dá se přirovnat k zavádění tampónu. Caya diafragma je anatomicky a ergonomicky tvarovaná a pro jednodušší vyjímání má v přední části prohlubeň na uchycení. Stejně jako Singa diafragma je v pochvě umístěna mezi zadní část poševní klenby a výklenkem stydké kosti. Nesmějí ji používat ženy se zakloněnou dělohou. Lze ji používat v období menstruace.

 

 

femcap2FemCap Pesar má tvar malého kloboučku a je vyráběný z průhledného lékařského silikonu.Zavádí se hluboko do pochvy a nasazuje přímo na děložní čípek. Jeho zavádění může být poněkud obtížnější a vyžaduje nácvik. Vyrábí se ve třech různých velikostech, které ovlivňuje velikost čípku a tím tedy prodělané těhotenství a porod. Nejmenší velikost o průměru (22 mm) je určen pro ženy, které nikdy nebyly těhotné. Střední velikost (26 mm) je vhodný pro ženy, které potratily nebo rodily císařským řezem. Ženy, které rodily přirozenou cestou, případně císařským řezem při hodně otevřeném děložním hrdle, mohou využít největší velikost (30 mm). Správnou velikost si může žena, ve většině případů, určit sama bez konzultace s gynekologem. FemCap nelze používat v období menstruace.

 

 

singa_diafragma_-_druhy_pesaru_Singa Diafragma je novým typem vaginální membrány, která byly uvedena na český trh na podzim 2021. Má klasický kruhový tvar a vyrábí se z lékařského silikonu v sedmi velikostech. (60 mm, 65 mm, 70 mm, 75 mm, 80 mm, 85 mm a 90 mm v průměru.) Je vhodná především pro ženy, které potřebují menší membránu o průměru 60 mm nebo větší membránu o průměru 85 mm nebo 90 mm (po více přirozených porodech). Ostatní velikosti pokrývá i jednovelikostní a tvarovaná Caya Diafragma. Singa Diafragma bude také lépe sedět ženám, které potřebují poněkud pevnější napětí pružiny (rámu) než má Caya Diafragma. Její zavádění je jednoduché a dá se přirovnat k zavádění tampónu. Singa diafragma je stejně jako Caya diafragma v pochvě umístěna mezi zadní části poševní klenby a výklenkem stydké kosti. Nesmějí ji používat ženy se zakloněnou dělohou. Lze ji používat v období menstruace.

 

 

gelyContragel green a Caya diafragma gel zvyšují kyselost vaginálního prostředí, tím snižují hybnost spermií a hubí je. V kyselém vaginálním prostředí vydrží spermie pohyblivé a oplození schopné cca 3 hod. Jinak je tomu v děloze, kde vydrží oplození schopné 5 až 7 dní. Pesary zabrání spermiím aby se dostaly do dělohy, a antikoncepční gely je hubí již ve vagíně. Při kombinaci obou antikoncepčních metod je žena dostatečné chráněna před otěhotněním.

 

FemCap Pesar

FemCap je cervikální pesar, který funguje jako bariérová antikoncepce. Využívá mechanické překážky, ...

Caya Diafragma

Caya Diafragma je nově vyvinutá metoda bariérové antikoncepce. Na český trh byla uvedena na začátku ...

Přírodní bariérové gely

Contragel Green a Caya diafragma gel jsou přírodní gely s bariérovým účinkem. Oba tyto gely mají ste...