Druhy pesarů a gelů

Existují dva základní typy antikoncepčních pesarů. Prvním typem je vaginální nebo-li poševní diafragma, zde řadíme Caya Diafragmu vyráběnou pouze v jedné universální velikosti. Druhým typem je cervikální pesar do kterého řadíme FemCap vyráběný ve třech různých velikostech.

 

caya_diafragmaCaya Diafragma je novým typem vaginální membrány, která byly uvedena na český trh v roce 2014. Má oválný tvar a vyrábí se z lékařského silikonu v jedné universální velikosti, která se hodí většině žen. Její zavádění je poměrně jednoduché, dá se přirovnat k zavádění tampónu. Caya diafragma je anatomicky a ergonomicky tvarovaná a pro jednodušší vyjímání má v přední části prohlubeň na uchycení. Stejně jako Milex diafragma je v pochvě umístěna mezi zadní část poševní klenby a výklenkem stydké kosti. Nesmějí ji používat ženy se zakloněnou dělohou.

 

 

femcap2FemCap Pesar má tvar malého kloboučku a je vyráběný z průhledného lékařského silikonu.Zavádí se hluboko do pochvy a nasazuje přímo na děložní čípek. Jeho zavádění může být poněkud obtížnější a vyžaduje nácvik. Vyrábí se ve třech různých velikostech, které ovlivňuje velikost čípku a tím tedy prodělané těhotenství a porod. Nejmenší velikost o průměru (22 mm) je určen pro ženy, které nikdy nebyly těhotné. Střední velikost (26 mm) je vhodný pro ženy, které potratily nebo rodily císařským řezem. Ženy, které rodily přirozenou cestou, případně císařským řezem při hodně otevřeném děložním hrdle, mohou využít největší velikost (30 mm). Správnou velikost si může žena, ve většině případů, určit sama bez konzultace s gynekologem.

 

 

gelyContragel green a Caya diafragma gel zvyšují kyselost vaginálního prostředí, tím snižují hybnost spermií a hubí je. V kyselém vaginálním prostředí vydrží spermie pohyblivé a oplození schopné cca 3 hod. Jinak je tomu v děloze, kde vydrží oplození schopné 5 až 7 dní. Pesary zabrání spermiím aby se dostaly do dělohy, a antikoncepční gely je hubí již ve vagíně. Při kombinaci obou antikoncepčních metod je žena dostatečné chráněna před otěhotněním.

 

FemCap Pesar

FemCap je cervikální pesar, který funguje jako bariérová antikoncepce. Využívá mechanické překážky, ...

Caya Diafragma

Caya Diafragma je nově vyvinutá metoda bariérové antikoncepce. Na český trh byla uvedena na začátku ...

Antikoncepční gely

Contragel Green a Caya diafragma gel jsou přírodní gely se spermicidním účinkem. Oba tyto gely maj...