Zkusila jste už menstruační mořskou houbu? Ušetří vám stres i finance

Mořské houby používali už staří Řekové. U nás jsou známé na mytí a odličování, ale i pro léčivé účinky, např. hojení ran. A v současnosti je (znovu)objevujeme jako menstruační pomůcku.

rawfilm-616691-unsplash

Je to takový nadýchaný chomáček. Je hebký na dotek a pórovitý (pro menstruaci se vybírají ty, co mají opravdu mnoho velejemných pórů), proto nasákne hodně menstruační krve.

Jaká je menstruační houba?

  • POHODLNÁ: Mořskou houbu ocení ženy, které tlačí tampóny a menstruační kalíšek. Je totiž měkká a poddajná.
  • ZDRAVÁ: Je 100% přírodní, bez chemie. Je vhodná i pro citlivé ženy, jež nesnesou bělené hygienické potřeby, nebo pro ty, které trpí na záněty.
  • EKOLOGICKÁ: Používá se opakovaně. Podle síly menstruace a péče, kterou jí věnujete, vydrží kolem 6 měsíců, ale za příznivých okolností i rok.
  • PRAKTICKÁ: Můžete ji mít při sportu, v noci, v práci, na cestách... Umožňuje i sex při menstruaci.

Teď vám možná vrtají hlavou praktické otázky: Jak se vlastně houba používá, jak ji vybírat a jak o ni pečovat. Odpovědi se dozvíte, když budete číst dál.

morska_menstruacni_houba

Praktické otázky před pořízením menstruační houby

1)      Jak se používá

Před použitím je nutno houbu namočit, aby změkla. Poté ji jednoduše zavedete do pochvy, jako tampón nebo kalíšek. Jak hluboko, to se liší u každé ženy, musíte sama vypozorovat, jak to sedí právě vám.

Mění se po několika hodinách v závislosti na intenzitě krvácení. Nahmatáte a vyjmete ji snadno. Pokud byste se přesto bála, že houbu nenajdete, není problém k ní připevnit provázek.

Po vytažení ji stačí přepláchnout pod vodou, jemně v ruce vymačkat a znovu zavést. Trpíte-li na záněty, je fajn mít houby dvě a střídat je, tu druhou vždy v mezidobí desinfikovat.

2)      Jakou pořídit

Mořské houby seženete v několika velikostech, můžete se řídit rozměrem tampónů, které používáte. Nejste-li si jistá, vyberte si houbu větší a podle potřeby ji můžete obstřihnout – jemně a za mokra, aby se nepoškodila.

juanma-clemente-alloza-1249242-unsplash

3)      Jak se o ni starat

Před použitím a po menstruaci je třeba houbu desinfikovat. V lázni by měla být minimálně 5 hodin. Můžete ji vložit:

  • Do koupele z mořské soli
  • Do roztoku tea tree olejem (na 150 ml vody dejte 3-5 kapek olejíčku)
  • Do lázně z mořské soli obohacené o tea tree olej
  • Do octového roztoku

Pozor, houbu nevyvařujte, „srazila“ by se a nebyla by už použitelná.

mohamed-ahzam-1354979-unsplash

Najděte to pravé pro vás

K nesporným výhodám menstruační mořské houby patří také její příznivá cena – stojí něco málo přes stovku. A může vám poskytnout přesně to pohodlí, které hledáte. Protože menstruace nás provází valnou většinou života, a to už je důvod, aby si každá z nás našla tu pravou pomůcku právě pro sebe. Ať můžeme své dny prožívat v pohodě a s dobrým pocitem.

haibing-ding-1230656-unsplash

Mořské houby můžete prořídit zde: https://www.pesar.cz/kategorie/morske-houby-296/