5 důvodů proč musíte mít doma menstruační kalhotky

S menstruačními kalhotkami se na trhu roztrhl pytel. Můžete si je koupit v různých barvách, provedeních a materiálech. Ženy z celého světa si je nemůžou vynachválit. Proč si získávají na popularitě a jak fungují? Dáme vám hned pět důvodů, proč byste je měla mít doma.

menstruační kalhotky sayu

Menstruační kalhotky - boom 21. století

Možná už jste si stačily všimnout, že se na trhu objevila nová menstruační pomůcka pro ženy, spousta z vás už ji pravděpodobně má i doma. Ačkoli na zahraničních trzích se nejedná o žádnou novinku, u nás její oblíbenost výrazně roste až v posledních několika letech. Menstruační kalhotky spojují výhody ostatních menstruačních pomůcek a mohou tak sloužit jako plnohodnotná pomůcka, nebo doplněk k jiným menstruačním pomůckám.
Přestože na první pohled vypadají jako běžné kalhotky, ve skutečnosti jsou něco jako Ferrari mezi spodním prádlem a proto je ženy tak milují. Jsou totiž opatřeny nepropustnou, nebo savou vrstvou - v ideálním případě obojím.
Vybrat si také můžete kalhotky určeny na silnou, střední, nebo slabou menstruaci, speciálně upravené kalhotky na spaní, které mají prodlouženou funkční vložku, nebo bikiny.
No a kdo by nechtěl doma Ferrari? Menstruační kalhotky jsou budoucnost a dost možná jeden z nejlepších objevů 21. století. Pojďme se podívat na pět důvodů, proč by je každá žena měla mít a proč jsou poslední dobou tak oblíbené.

1. Pocit svobody a bezpečí

Jsou méně iritující než tampóny, pohodlnější než vložky a snažší na manipulaci než menstruační kalíšek. Jedním z hlavních benefitů při nošení menstruačních kalhotek je právě pocit bezpečí. Kalhotky jsou uzpůsobené tak, aby pohltily více tekutiny, než běžná vložka, nebo tampon a díky pečlivě zvoleným střihům nehrozí, že by se kalhotky pohnuly, nebo srolovaly. Typ kalhotek si můžete zvolit právě dle vaší potřeby a riziko protečení je díky kombinaci nepropustné a savé vrstvy minimální.

Tip: Výdrž kalhotek můžete prodloužit právě kombinací několika menstruačních pomůcek - pro aktivní dny tak můžete kombinovat například kalíšek a menstruační kalhotky.

menstruační kalhotky sayu - pohled

2. Snadná údržba a spousta místa v kabelce

Menstruační kalhotky jsou skladné a snadné na údržbu. Jsou tedy vhodným parťákem na cestování i do kanceláře.
Pro aktivaci savé vrstvy a z hygienických důvodů před prvním použitím vyperte kalhotky v pračce. Používejte tekutý prací prášek a perte na 40 °C nebo dle doporučení výrobce.
Během menstruace stačí kalhotky vyprat v ruce, ve studené vodě. Používejte šetrná mýdla - například žlučové, pro kalhotky s merino vlnou je vhodné například lanolinové mýdlo.

Důležité: Při praní v pračce nepoužívejte aviváž, vyhnete se tak poškození membrány. Pokud perete kalhotky v ruce zacházejte s nimi šetrně a funkční vrstvu příliš nemněte. Kalhotky nedávejte na přímo topení nebo do sušičky.

3. Jsou ekologické a zdravotně nezávadné

Věděli jste, že průměrná žena za svůj život použije 12 - 15 tisíc tamponů a vložek? To je až nepředstavitelné množství odpadu, který pochopitelně není příliš šetrný k naší planetě.
Menstruační kalhotky jsou ekologickým řešením především díky svojí dlouhé životnosti a multifunkčnosti - plnohodnotně nahradí všechny ostatní menstruační pomůcky. Navíc jsou antibakteriální a nehrozí tak podráždění vagíny, které některé ženy prožívají při zavádění tamponu. Vyhnete se díky nim i Syndromu toxického šoku, který je často spojován právě s používáním tamponů.

menstruační kalhotky sayu - 2

4. Dlouho vydrží a ušetříte

A kolik takové kalhotky stojí? Na českém trhu existuje široká škála zahraničních i českých výrobců, kteří nabízejí odlišné materiály, savost i střihy. Jedny menstruační kalhotky pořídíte zhruba za 500 - 1000 Kč. S životností kalhotek 1- 3 roky tak se tak jedná o skvělou investici. Šetříte tak svou peněženku a zároveň planetu.

Častou otázkou je, kolik takových kalhotek žena potřebuje. Odpověď však závisí na mnoha faktorech. Pokud však kalhotky používáte jako hlavní menstruační pomůcku, doporučujeme 3-4 ks.

Pokud chcete podpořit zlaté české ručičky, sáhněte po menstruačních kalhotkách od firmy Sayu, Snuggs, Meracus, nebo Bodylok.

5. Jsou ženské a sexy

Nalijme si čistého vína. Nekoupily byste si menstruační kalhotky jen kvůli tomu, že se v nich cítíte žensky a sexy i během menstruace? My ano. Dokonce je někdy nosíme i jen tak, prostě proto.
Menstruační kalhotky už dávno nejsou něco, co by nosily jen naše babičky. Vyrábí se z tenkých a příjemných materiálů, nešustí a na rozdíl od běžných vložek se v nich necítíte jako v plenkách.
Naše oblíbené jsou kalhotky od české značky Sayu, právě proto, že jsou elegantní, ženské, sexy a vyrobené s ohledem na všechny ženy - všech tvarů a velikostí. Najdete je ve verzi s krajkou, nebo hladké. S nimi bude menstruace zase o něco příjemnější.
Navíc jdou snadno kombinovat s pesarem Caya, který můžete používat jako ochranu při sexuálním styku i během menstruace.

Zkrátka a dobře za menstruační kalhotky bysme daly ruku do ohně.

menstruační kalhotky sayu - pesar caya

Autor článku: Dominika Bartoňová
Zdroj fotografií: Monika Hánová (www.monikahanova.cz) pro Sayu (www.sayu.cz)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení